Nowy szczep covid-19 a twoje zdrowie

620
Nowy szczep covid-19 a twoje zdrowie
Nowy szczep covid-19 a twoje zdrowie

Nie można zaprzeczyć, że media na każdym etapie walki z pandemią koronawirusa szukają sensacji, ale z drugiej strony zaczynają wyrządzać więcej szkody niż pożytku. Dlatego dzisiaj zaprzeczymy plotkom – i opowiemy ci, czy powinieneś bać się pandemii koronawirusa – czy też nie!

Nie ma powodów do panikowania

Mutacje są całkowicie normalne – w końcu wszystkim istotom w naturze trudno jest nie walczyć o przetrwanie, więc koronawirus w naturalny sposób zmienia swoją postać, ale to nie znaczy, że struktura wirusa nie uległa całkowitej mutacji. Szczepionka ta uodporni nas na podstawowy typ covid-19 – w dodatku została ulepszona i stała się bardziej skuteczna – ważne jest, aby przynajmniej częściowo wykorzenić ten podstawowy typ choroby, ponieważ jeśli podstawowa plaga zniknie, to walka ze szczepami nie będzie wyjątkowo trudna.

Zwróć uwagę na fałszywe źródła informacji

Zalecamy poszukanie tutaj lepszych źródeł informacji – takich jak oficjalne strony internetowe, które zawierają prawdziwe informacje (kończą się na .gov). Oczywiście nie wszyscy się z tym zgadzają, ale jeśli te strony posiadają słuszne informacje, to zdecydowanie lepiej się ich trzymać, prawda? Najlepiej od czasu do czasu sprawdzać statystyki i wyciągać własne wnioski. Może pomóc nam trzeźwo ocenić sytuację, niezależnie od tego, czy naprawdę możemy się tym zarazić.

Szczepionka

Można śmiało powiedzieć, że dzięki szczepionce pandemia koronawirusa ostatecznie znika. To dobrze, ponieważ, jak donoszą niektóre media, pomimo pojawienia się nowego szczepu koronawirusa, nadal możemy z nim walczyć, ponieważ jeśli możemy się zaszczepić, oznacza to, że zmniejszamy liczbę potencjalnych kontynuowanych infekcji.

Wszystko dla pieniędzy

Oczywiście wolne media to swoisty rodzaj bogactwa, ale ostatnio wszystkie organizacje tworzące ,,media” przesunęły się mocno w lewo, co naturalnie nie pomaga wielu ludziom. Dlatego warto zatrzymać się i zadać sobie pytanie, czy naprawdę warto korzystać z informacji dostarczanych przez media i jaki efekt przyniosą te w większości nieprawdziwe już informacje.

Jak chronić się przed nowym szczepem covid-19?

Tak samo, jak przed normalnym covid-19 – nosząc maseczkę, nie wychodząc bez potrzeby z domu, oraz starając się myć ręce. Osobista higiena to bardzo ważny aspekt naszej własnej ochrony przed pandemią, ponieważ w innym wypadku bardzo ciężko będzie ci uniknąć zakażenia.

5/5 - (1)