Jaka farba najlepiej kryje siwe włosy?

596

Chociaż coraz częściej doceniamy urok siwych włosów i decydujemy się na to, by zachować ich naturalne piękno, wiele kobiet wciąż wybiera koloryzację, aby zakryć ich pojawienie się. Rzeczywiście farbowanie pozwala na opóźnienie tej nieuchronnej oznaki starzenia i jednocześnie na uzyskanie takiej fryzury, która nam się w danym momencie marzy. Warto jednak wiedzieć, że jeśli zastanawiamy się nad tym, jak ukryć siwe włosy, to wbrew pozorom nie każda farba sprawdzi się w tym przypadku najlepiej. Co zatem wybrać, gdy chcemy ukryć siwiznę?

Trwała czy półtrwała koloryzacja – jak ukryć siwe włosy?

Pomijając farby tymczasowe, zwane też zmywalnymi, które pozostają na naszych włosach czasem wyłącznie do chwili pierwszego mycia, na rynku wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje farb: trwałe oraz półtrwałe. Trwałe, jak sama nazwa na to wskazuje, pozwalają nam długo cieszyć się uzyskanym odcieniem i wymagają ponownego farbowania zwykle dopiero wtedy, gdy zaczynają być widoczne odrosty. Półtrwała koloryzacja, do której należy zwykle farba do włosów bez amoniaku, nieco słabiej wytrzymuje na naszych pasmach, ale z całą pewnością nie można jej odmówić intensywnego odcienia i wysokiego krycia.

Co zatem wybrać, jeśli naszą bolączką jest to, jak ukryć siwe włosy? Tak naprawdę zależy to wyłącznie od naszych preferencji. Jeżeli lubimy eksperymentować z fryzurą i raczej nie przywiązujemy się do koloru, lepszym rozwiązaniem może się okazać koloryzacja półtrwała. Farba do włosów bez amoniaku wykorzystuje równie skuteczne, a jednocześnie nieco słabsze składniki, wobec czego pozbycie się pigmentu i np. ponowne farbowanie na zupełnie inny odcień będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Jeśli z kolei liczymy przede wszystkim na długotrwały efekt, to odpowiedź nasuwa się sama – trwała koloryzacja to najlepsze rozwiązanie. Niemniej należy pamiętać, że zarówno farba do włosów bez amoniaku, jak i zawierająca ten składnik dobrze pokryje siwe włosy, oczywiście pod warunkiem, jeśli wybierzemy produkt dobrej jakości i zaaplikujemy go we właściwy sposób.

Jaki kolor farby na siwe włosy?

Inną kwestią wartą rozważenia jest sam kolor farby, którą wybierzemy. Nie powinna ona zbyt mocno kontrastować z naszym typem urody, ponieważ w ten sposób efekt będzie się prezentować zbyt karykaturalnie, w dodatku możemy nieumyślnie podkreślić zmarszczki i inne niedoskonałości na twarzy. Jak ukryć siwe włosy na jak najdłużej i na dodatek w sposób naturalny?

Nie będzie chyba żadnym zaskoczeniem, że najlepszym wyborem będą w tym przypadku blondy, szczególnie te jaśniejsze. Modne w ostatnim czasie popielate odcienie znakomicie zakamuflują siwe włosy, a co więcej – konieczność powtórnego farbowania wystąpi znacznie później. Wszystko dlatego, że kontrast między farbowanymi włosami a odrostami będzie na tyle niewielki, że przez wiele tygodni pozostanie właściwie niezauważony. Podobnie zadziałają blondy neutralne, np. piaskowy czy beżowy. Jednocześnie mogą one nadać naszej skórze zdrowy odcień, a co więcej: wizualnie odejmą nam lat. Jeśli więc na takim efekcie nam zależy, farby blond mogą okazać się rewelacyjnym sposobem na metamorfozę.

5/5 - (1)