TOP 7 filmów familijnych na udany maraton

633

Rodzinne wieczory należą do jednych z najprzyjemniejszych wydarzeń w ciągu tygodnia. Zazwyczaj w czasie upragnionego weekendu wszyscy członkowie rodziny zasiadają przed telewizorem, włączają ulubione filmy i cieszą się swoim towarzystwem. Całemu wydarzeniu często towarzyszy znakomite i pyszne jedzenie. Jakie filmy będą najlepsze na rodzinne oglądanie?

Komedie – duża dawka śmiechu i emocji

Wśród najpopularniejszych tytułów można śmiało wymienić filmy z Jackie Chanem. Dobrym przykładem jest pierwsza część serii „Godziny szczytu”. To film z pogranicza gatunku akcji oraz komedii kryminalnej. Dynamiczne wydarzenia przeplatają się z błyskotliwymi dialogami głównych bohaterów – detektywa Lee oraz Cartera. Ich głównym zadaniem jest uwolnienie porwanej córki wysoko postawionego chińskiego polityka.

Drugim pomysłem, również klasyfikowanym jako klasyka gatunku, jest film „Showtime” z 2002 roku. Znakomitą rozrywkę zapewnia doborowa obsada – w rolach głównych występują Robert De Niro i Eddie Murphy. Takie zestawienie jest nieprzypadkowe. Robert De Niro znakomicie odgrywa rolę Mitcha – policjanta ze sztywnymi zasadami, negatywnie nastawionego do mediów i skupiającego się na swojej pracy. Eddie Murphy z kolei wciela się w kontrastującego ze zrównoważonym charakterem Mitcha, policjanta Treya, który ma wielkie ambicje i chce zdobyć sławę. Poczynania dwóch policjantów są przedstawione w reality-show o policji. Mitch i Trey próbują w międzyczasie rozwikłać skomplikowane zagadki kryminalne, a cały film jest okraszony niespodziewanymi zwrotami akcji i świetnymi dialogami.

Trzeci film z gatunku komedii to „Asterix i Obelix kontra Cezar”. Nieco bardziej popularna jest druga część serii, jednak warto pokusić się, aby sprawdzić, co reżyserzy przygotowali w wymienionym tytule. Przedstawiono w nim świat znany z animowanych bajek. W filmie dominuje sielski klimat z elementami magii. W międzyczasie pokazane są wydarzenia dotyczące życia codziennego mieszkańców, a także zmagań z nadchodzącymi rzymskimi wojskami. Całość jest ujęta w niebanalną formę, pełną błyskotliwych żartów. To znakomita propozycja na wieczór pełen wrażeń i śmiechu w towarzystwie najbliższych.

Filmy o bohaterskich czynach, czyli wieczory pełne wrażeń

Znakomite efekty specjalne, świetna muzyka i bohaterskie czyny to elementy, z których składają się filmy takie, jak na przykład „Władca pierścieni”, „Król Artur – legenda miecza” czy „Robin Hood”. Łącząc znakomitą jakość obrazu z dobrym nagłośnieniem, można przeżyć niezapomniane chwile i doświadczyć więcej emocji podczas maratonu filmowego.

Bajki dla dorosłych i dzieci – zabawa dla całej rodziny

Rodzice wraz z małymi dziećmi mogą obejrzeć filmy, które będą podobały się nie tylko najmłodszym, lecz także im. Takimi tytułami są na przykład „Herkules”, „Shrek”, czy „Mulan”. To bajki, które zachwycają oprawą muzyczną, dynamicznym przebiegiem wydarzeń, a także żartami, które bawią zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Gdzie można obejrzeć filmy familijne?

Filmy familijne można obejrzeć na platformach takich, jak Netflix czy HBO GO. Jednak nie zawsze w przypadku najpopularniejszych portali streamingowych dostępne są wszystkie wymienione tytuły. Dlatego warto się zastanowić, czy lepszym wyborem nie będzie telewizja przez Internet, na przykład od dostawcy INEA. Co wyróżnia telewizję przez Internet?

Oferty dostawców są zazwyczaj bardzo zróżnicowane i obejmują warianty takie jak Internet + telewizja. Dzięki temu można w dość niskiej cenie zapewnić sobie nie tylko dostęp do rozmaitej gamy kanałów, lecz także do dużej bazy filmów, na przykład w bibliotekach VOD. Telewizja przez Internet opierająca się na stabilnym łączu światłowodowym może okazać się bezkonkurencyjnym rozwiązaniem.

Najlepszym pomysłem wydaje się połączenie szybkiego łącza i dobrej oferty telewizji. Takie rozwiązanie oferuje m.in. INEA. Według rankingu Speedtest.pl, od 2017 roku dostawca ten zapewnia najszybsze łącze internetowe w Polsce. Za sprawą światłowodu symetrycznego o prędkości wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s, można oglądać filmy w najwyższej możliwej jakości. Każdy użytkownik korzystający z dekodera HIWAY, znajdzie bibliotekę VOD z filmami oraz wybrane przez siebie paczki kanałów telewizyjnych. Elastyczna oferta telewizji w INEA pozwala na włączanie i wyłączanie paczek tematycznych na określony czas, dzięki czemu sami decydujemy, ile płacimy za usługę. Pozwala to na spędzanie czasu z rodziną bez ograniczeń.

Oceń nas!