Moda na każdą okazję czyli co musisz mieć w szafie aby zawsze mieć co ubrać.

686

Ubrania i kobieta to nieodłączne elementy które nie występują w naturze osobno, ponieważ nie potrafią bez siebie żyć. To oczywiście nic więcej jak żart, jednak kryje się za nim sporo prawdy, ponieważ kobiety naprawdę uwielbiają ubrania. Moda się zmienia, trendy się zmieniają, a razem z nimi zmienia się nasza garderoba. Patrząc na to jak ubierano się 20 lat temu i jak ubieramy się dzisiaj, ciężko znaleźć jakieś wspólne mianowniki. Panujące w modzie trendy zmieniają się tak szybko, że czasami zdarza się, że kupimy ubranie pod koniec sezonu letniego i nie zdążymy bo ubrać, ponieważ moda zmienia się zanim nadejdą kolejne ciepłe dni. Mimo tego, że moda zmienia się aż tak szybko, kilka elementów pozostaje bez zmian. Są to typy ubrań ubierane na daną okazję, o których piszemy w dalszej części tekstu. 

Stój typu lazy day

Na wstępie zaczynamy od ubioru na co dzień, czyli tego co lubi każdy, ale nie każdy jest na tyle odważny aby się tak pokazać. Mowa oczywiście o najbardziej luźnych, najbardziej wygodnych i najbardziej niestosownych ubraniach, czyli wszelkiego typu dresy, basicowe koszulki i sportowe ubrania. Nie znam nikogo kto woli po domu chodzić w jeansach, a gdy musi zejść do sklepu pod blokiem ubiera się jak na wieczorowe wyjście. Wtedy idealne będą spodnie dresowe i bluza.

Oficjalnie, nie elegancko

Choć dres jest bardzo wygodny i praktyczny, to nie wszędzie wypada nam go nosić. Nie wyobrażam sobie wyjść w sportowych ubraniach w piątkowy wieczór do baru gdzie spędzam czas wśród ludzi. Oczywiście są osoby które się w tym momencie ze mną nie zgodzą i bardzo dobrze, ponieważ wszyscy nie mogą podążać jedną ścieżką.  W stroju wyjściowym, ale nie eleganckim chodzi o to, aby czuć się i wyglądać w nim dobrze. To strój który ubieramy wychodząc do pracy, do galerii handlowej i do kina. To proste jeansy i sweter w połączeniu ze zwykłymi, nie rzucającymi się w oczy butami. Jeśli trafimy w takim stroju na kogoś kto ocenia ludzi po szacie, z pewnością nie zostaniemy ocenieni negatywnie.

Strój na poważne okazje 

Co ubrać kiedy mamy przed sobą wyjście na którym warto zabłysnąć swoją aparycją? Co ubrać kiedy idziemy na elegancką kolację czy też pracujemy z klientem i musimy prezentować się dobrze? W tym wypadku najlepiej sprawdzi się prosta elegancja w postaci białej koszuli, czarnych eleganckich spodni i czarnych butów na obcasie. Oczywiście mówimy o subtelnym obcasie który podkreśli elegancję całego stroju.

Oceń nas!