Jaki karykaturzysta na wesele? Poradnik

385

Karykaturzyści są różni. Mniej lub bardziej utalentowani i doświadczeni, uliczni lub eventowi, rysujący skrupulatnie i powoli lub tak, że szybkością wzbudzają zachwyt oglądających. A jaki karykaturzysta najlepiej sprawdzi się na twoim weselu?

Karykaturzysta – weselna atrakcja

Coraz częściej osoby planujące swoje wesele, niezależnie od regionu Polski w którym jest organizowane, wpadają na pomysł, aby zaprosić karykaturzystę. Artystę, który podczas kilku godzin weselnej uroczystości będzie rysował dowcipne portrety uczestników wesela. Tych, którzy mają odwagę zobaczyć swoją twarz w krzywym zwierciadle satyry. I którzy wrócą do domu z wyjątkową pamiątką. Rysowanie karykatur, to weselna atrakcja szybko zdobywająca popularność. Jednocześnie atrakcja wciąż niszowa, gdyż wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że ona istnieje. Lektura naszego artykułu sprawi, że dowiesz się podstawowych informacji na ten temat.

Część osób słysząc określenie „karykaturzysta na wesele” początkowo ma mieszane uczucia. To ci którzy pamiętają, że gdy byli na wakacjach, widzieli karykaturzystę ulicznego. Na stworzenie jednej karykatury potrzebował kwadransa lub dłużej. Ile więc będzie potrzebować czasu, aby narysować na przykład stu uczestników wesela? Wychodzi, że… całej doby!

> Ciekawostki o karykaturzystach i nie tylko

Najszybszy karykaturzysta na wesele i event

Wciąż pokutuje niesłuszne, powierzchowne przekonanie, że karykatur nie da się rysować szybciej niż przez 10-15 minut jedną. A jeśli nawet – będą to mało efektowne szkice, niezbyt podobne do osoby narysowanej.

Z tej sztampowej opinii wymyka się to, co robi znany polski karykaturzysta, nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Tak pisała o nim nowojorska prasa, gdy rysował na zamkniętych eventach w USA, potem w Australii oraz w krajach Europy. Ci, którzy mieli okazję współpracować ze znakomitym artystą z Karykatury.com już wiedzą, że rysuje tyle samo karykatur, ile w tym samym czasie stworzyłoby trzech albo pięciu zwykłych karykaturzystów.

Szybkość rysowania, lub mówiąc językiem biznesu – wydajność, jest bardzo ceniona zarówno przez organizatorów firmowych eventów, jak i imprez prywatnych, np. wesel. Okazuje się, że za podobną cenę jeden artysta w 6 godzin narysuje około 30. karykatur, a inny w 4 godziny wykona 100 dowcipnych portretów uczestników imprezy. To często przekonuje organizatora imprezy o wyborze karykaturzysty. Tym bardziej, że artysta o którym piszemy czyli Szczepan Sadurski, to nie tylko artysta o którym piszą, że karykatury tworzy z prędkością karabinu maszynowego. To rysownik znany od lat z ogólnopolskiej prasy, z książek, reklam i billboardów, a nawet programów telewizyjnych. Jest ozdobą wielu firmowych eventów organizowanych w całej Polsce i nie należy się dziwić, że jego kalendarz zaczyna się zapełniać na 2 lata przed terminem imprez.

Karykatury na weselu – ile to kosztuje?

Niezwykle rzadko spotkać można ofertę, która uzależniona jest od liczby wykonanych karykatur na imprezie. Usługa liczona jest od czasu pracy karykaturzysty lub po prostu od faktu uczestnictwa w imprezie i wykonywania karykatur. Niezależnie od tego, czy gości jest kilkudziesięciu, czy np. dwustu.

Gdy gości jest mniej, wykonanie każdej karykatury może być dłuższe, poza tym zawsze znajdą się osoby, które chcą mieć karykaturę nie tylko z żoną (mężem), ale też z panną młodą, mamą, bratem czy wujkiem. Albo z kilkoma osobami na raz, na jednej planszy. Dlatego przy mniej licznych weselach i bardzo szybkim karykaturzyście, jego talent można wykorzystać tak, aby wszyscy otrzymali takie karykatury, jakie zechcą. Nie jest to możliwe, gdy karykaturzysta zaproszony na wesele, rysuje powoli.

Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi temat „karykaturzysta na wesele” jest teraz bliższy dla tych, które planują swój ślub i wesele oraz poszukują oryginalnej atrakcji weselnej. Takiej, która sprawi, że goście uroczystości będą się bawić jeszcze lepiej. Więcej informacji na stronie: Karykatury.com.

5/5 - (5)