Jak ubrać się do pracy?

252

Wybór ubrania do pracy zależy od dress codu, który obowiązuje w danej organizacji. Na co dzień można się swobodnie ubierać, gdy nie ma z góry narzuconego uniformu. W korporacjach z reguły nie ma formalnych, ścisłych wymagań. Pracownicy ubierają się zgodnie ze stylem smart casual.

Tak zwana sportowa elegancja to najpopularniejszy sposób ubierania się do pracy. Dotyczy to niemal każdej pracy biurowej, w korporacji. Przy takim stylu z powodzeniem można postawić na sukienki dla puszystych. Idealne będą te lekko rozkloszowane. Unikać należy obcisłych i ciasnych modeli. Doskonale sprawdzą się sukienki, które utrzymane są w stonowanych, klasycznych kolorach. Ciekawym pomysłem może być postawienie na sukienki inspirowane męską koszulą. Taka sukienka w fasonie oversize może być odpowiednio długa. Wówczas będzie sięgać do kolan czy połowy łydki. Modele tego typu mogą być z powodzeniem zakładać do pracy, gdy nie obowiązuje ścisły dress code.

Poszukując modnych sukienek typu szmizjerka, warto zdecydować się na takie kolory jak:

  • brąz,
  • ciemnozielone odcienie,

Innym ciekawym pomysłem przy szukaniu sukienki do pracy może być zdecydowanie się na wersję plisowaną. Idealnie sprawdzi się model prosty i estetyczny. Do takiej sukienki z powodzeniem można założyć także marynarkę oversize.

Ponadczasowa stylistyka w miejscu pracy

W pracy można z powodzeniem nosić ponadczasowe fasony sukienek. To przede wszystkim sukienka typu midi. Szeroki wybór takich modeli sprawia, że z powodzeniem można znaleźć wyjątkowo prezentują się modne duże rozmiary. Zaletą sukienek midi jest to, że można zdecydować się na wersje, które w idealny sposób będą w stanie ukryć największe mankamenty sylwetki. Z powodzeniem można także zdecydować się na wzory czy kolory zgodne z najnowszymi trendami. Natomiast nie powinny być one nieodpowiednie do miejsca wykonywania pracy. Warto unikać nadmiernie ekstrawaganckich sukienek. Nie oznacza to, że nie można zdecydować się na przykład na sukienki w innych, niż zimne barwach.

5/5 - (1)