Grudzień, czyli miesiąc ubrań

876

Każda kobieta lubi być dobrze ubrana. Stroimy się na co dzień, a co dopiero kiedy pojawia się jakaś okazja. Takie okazje kumulują się w grudniu, ponieważ najpierw mamy wigilię, potem święta, a zwieńczeniem modowego szaleństwa jest zabawa sylwestrowa. 

Pani mikołajowa

Zatem co ubrać na święta? Ta uroczystość może przyprawić niektóre kobiety o zawrót głowy, ponieważ z jednej strony jest to dzień kiedy należałoby ubrać się elegancko, a z drugiej strony to wyjątkowy dzień w roku, podczas którego możemy ubrać na siebie coś niestandardowego, coś co będzie pasować na wigilijną kolację, jednak niekoniecznie nada się na inne wyjścia. Właśnie w tym momencie pojawia się dylemat, kupić coś nowego, specjalnie na tę okazję, czy wyjąć z szafy jakieś klasycznem, oficjlane ubrania.

Prostota

Zatem co ubrać na kolację? Zacznijmy od klasyki. Moją propozycją będzie biała koszula i eleganckie czarne spodnie w kant, ewentualnie spódniczka do kolan, również w kolorze czarnym. Kwestię obuwia pozostawiam do dowolnej interpretacji, ponieważ w niektórych domach jada się przy stole w obuwiu, natomiast w innych obowiązuje absolutny zakaz wchodzenie do mieszkania w butach. Gdybym jednak miała coś zasugerować, sugerowałabym czarne klasyczne buty na obcasie. 

Coś bardziej ekstrawaganckiego

Co w sytuacji, kiedy chcemy ubrać się inaczej, niż na wszystkie inne eleganckie wieczory? Sklepy kuszą nas swoją ofertą ubrań kierowanych specjalnie w okres świąteczny. Zatem jeśli chcemy wyróżnić się spośród domowników zasiadając przy wigilijnym stole, proponuję ubrać się jak Pani Mikołajowa. Oczywiście, musimy pamiętać, że to stwierdzenie jest zamknięte w cudzysłowie, ponieważ raczej nikt nie chce ubierać tego dnia stroju mikołaja. Zamiast tego, możemy kupić czerwoną spódniczkę, a na górę ubrać czerwoną bluzkę, lub golf. Wprowadza to trochę koloru i świeżości do naszej garderoby, przy czym pozostawia poziom elegancji wymagany podczas świąt.

Nowy rok, nowe ubrania

Najtrudniejszy temat zostawiamy na koniec – sylwester. W przypadku tego dnia można powiedzieć, że ile osób tyle opinii. Moim zdaniem, należy zastanowić się w jakiej formie zabawa sylwestrowa będzie się odbywać. Jeśli idziemy na elegancki wieczór, nasz strój naturalnie powinien być elegancki. Jeśli idziemy na typową, huczną zabawę, wtedy możemy postawić na coś luźniejszego i bardziej rzucającego się w oczy. 

5/5 - (1)