Buty na upalne dni – jakie wybrać?

567

Jeśli na termometrach słupek rtęci sięga trzydziestu stopni, możemy mówić o prawdziwym upale. Ostatnio w Polsce nie jest on rzadkością, dlatego przyzwyczajamy się powoli do bardzo wysokich temperatur, a co a tym idzie – dostosowujemy garderobę, która pozwoli nam przetrwać dni, w których prawdziwy żar leje się z nieba. Jednym z elementów, mających wpływ na nasz komfort, są buty. Wie o tym doskonale każdy, komu rano zdarzyło się ubrać pełne, nieprzewiewne buty, podczas gdy w ciągu dnia temperatura znacząco wzrosła, a poziom naszego komfortu drastycznie się obniżył.

Sandały

Bardzo popularnym rozwiązaniem w sezonie letnim są sandały. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i w zróżnicowanych fasonach, dzięki czemu można dopasować je do stroju, a także własnych preferencji estetycznych. Warto jednak pamiętać, że sandały, mimo że należą do kategorii butów otwartych, odsłaniających stopę, muszą być wykonane z delikatnych materiałów. Chodzi przede wszystkim o wkładkę, która w przypadku sztucznych i nieprzewiewnych surowców, będzie przyczyną odparzeń, otarć, a co za tym idzie ogromnego dyskomfortu.

Niestety sandały nie są obuwiem uniwersalnym. Trudno wyobrazić sobie pana w garniturze, który na stopach ma sandały, czy panią w eleganckiej garsonce z plażowymi butami. Niezbędne jest więc dopasowywanie obuwia do stroju, a w przypadku gdy założenie sandałów jest niemożliwe, zakupienie – w czym pomoże kredyt gotówkowy – butów zabudowanych, ale lekkich, wykonanych z naturalnych surowców. Wówczas macie gwarancję, że nawet podczas bardzo wysokich temperatur, stopy będą właściwie wentylowane, a tym samym unikniemy dyskomfortu i wspomnianych wcześniej dolegliwości, takich jak otarcia czy odparzenia.

Buty sportowe

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które można zastosować także do półoficjalnego stroju, są buty sportowe. Wystarczy wybrać się do sklepu i sprawdzić dostępne modele, ale przede wszystkim sposób ich wykonania. Im lepszy materiał, tym większa pewność, że buty doskonale sprawdzą się podczas letnich upałów. Pamiętajcie jedynie, aby nie przesadzać z designem nowego obuwia. Powinien on być raczej skromny, szczególnie jeśli tego rodzaju buty mają wam służyć również w pracy.

Doskonałym rozwiązaniem są natomiast espadryle. To nic innego jak lekkie buty, wykonane z naturalnych tkanin, które charakteryzuje słomiana podeszwa. Dziś, po wielu latach, wracają z sukcesem do naszych garderób, przede wszystkim z uwagi na ich uniwersalizm oraz wyjątkowy komfort. Espadryle mogą wykorzystać zarówno panowie, jak i panie. Świetnie komponują się z lekkim strojem, na przykład lnianym, który w sezonie letnim bardzo chętnie nosimy.

Jak widać, nie ma jednych, uniwersalnych butów na każdą okazję. Konkluzja jest więc taka, że trzeba wyposażyć się w kilka modeli obuwia, które będziecie mogli wykorzystać zarówno do pracy, na przyjęcie u znajomych, jak i na spotkanie biznesowe. W zakupach nieocenioną pomocą będzie kredyt gotówkowy.

5/5 - (2)