Buty na obcasie – kiedy warto je założyć?

396

Nic tak nie dodaje kobiecości i seksapilu, jak buty na obcasie. Szpilki, słupki, klocki i kaczuszki mogą wyglądać elegancko lub ekstrawagancko, pięknie wtopić się w stylizację lub wybić z niej jako wyraźny element nadający charakteru. Mawia się, że każda kobieta powinna mieć w szafie przynajmniej jedną parę szpilek „na okazję”,  jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by par butów mieć więcej, bo i okazji na pewno jest więcej, niż jedna na rok. 

Pytanie: kiedy i gdzie założyć obcasy?

Odpowiedź jest prosta: kiedy chcesz i gdzie chcesz. Gdyby zrobić zakłady bukmacherskie wśród mężczyzn, typowaliby oni za noszeniem szpilek codziennie.  Mamy niezwykłe szczęście żyć w czasach, które dają sporo wolności i swobody, także w modzie i stylu. Właściwie nic nas nie ogranicza i jeśli mamy ochotę założyć obcasy, możemy to zrobić bez skrępowania. Prawdopodobnie jedyną przeszkodą w noszeniu obcasów są przeciwwskazania medyczne, ale i je można ominąć, co przywodzi nas do ważniejszego pytania. Bo pytanie nie powinno brzmieć: „czy nosić obcasy” lecz „jakie obcasy mogę założyć na tę okazję”. 

Jakie obcasy?

Skoro mamy ustalone, że obcasy można nosić zawsze i wszędzie, pozostaje bardziej kluczowe pytanie: jakie obcasy? Chociaż myśląc o obcasach myślimy często o eleganckich, niebotycznie wysokich szpilkach, warto mieć świadomość, że to tylko jedna z wielu opcji do wyboru. Do długotrwałego stania i chodzenia na co dzień wysokie szpilki mogą być rzeczywiście niezbyt dobrą opcją, jednak nie potrzeba dla wygody rezygnować ze stylu. Możemy postawić na stabilniejsze słupki z platformą, nieco niższe szpilki lub delikatne, trzy- lub czterocentymetrowe klocki, które wszak również są obcasami, również potrafią prezentować się niezwykle elegancko, a są przy tym bardzo wygodne i często odpowiednie nawet dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą nosić wysokich butów.

Niech żyją obcasy!

Rynek obuwniczy w kategorii obcasów ma się nieźle, pozwalając wybierać spośród tysięcy fasonów i modeli. Pozwala to dobrać obcasy na każdą okazję, a także na wypadek… braku okazji. Nikt nie powiedział, że obcasy zakładamy tylko na szczególne wydarzenia, tak naprawdę okazję do założenia obcasów możemy sami stworzyć, kiedykolwiek chcemy. Nic nie dorówna uczuciu satysfakcji towarzyszącemu włożeniu ukochanych obcasów, nie ma więc powodów, by samemu sobie go odmawiać.

5/5 - (2)