Biżuteria ślubna – wszystko co musisz wiedzieć

498

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego. W końcu ze stanu panieńskiego/kawalerskiego stajesz się żoną/mężem. Niesie to ze sobą szereg zmian, począwszy od zmian nazwiska, czy dokumentów, aż do doświadczenia niezwykłych przeżyć związanych z celebrowaniem waszego uczucia. Ten dzień para młoda wspomina jeszcze przez długi czas. Jeśli aktualnie jesteś w trakcie planowania ślubu i wesela, to na pewno wiesz, że organizacja tego wyjątkowego dnia nie jest wcale prosta. W wielu kwestiach warto zaczerpnąć porady i właśnie w jednej z nich pomoże ci dzisiejszy artykuł. 

Biżuteria ślubna

Biżuteria ślubna to dodatek towarzyszący zarówno pannie młodej, jak i panu młodemu. Jej dobór nie jest wcale prostą decyzją – narzeczeni zapewne wiedzą o czym mowa, jeśli mają za sobą wybór pierścionka zaręczynowego. Wspomnienie o nim nie jest przypadkowe – to dodatek, który panna młoda na pewno będzie mieć w tym dniu na swoich dłoniach. Może warto więc resztę biżuterii dobrać tak, by do tego pierścionka pasowała.

Oferty sklepów 

W ofercie wielu sklepów znajduje się zakładka z biżuterią ślubną, warto więc zerknąć co się tam znajduje. Panna młoda może wybrać naszyjnik, kolczyki, bransoletkę, a nawet biżuterię zdobiącą włosy, np. cyrkoniowe opaski, diademy lub spinki. Może też zdecydować się na wybór niewielkiej brożki, jeśli jej suknia jest skromna – warto jednak sprawdzić, czy zapięcie nie uszkodzi delikatnego materiału. 

Trochę mniej poszaleć może pan młody, ale każdego narzeczonego czeka wybór spinek do koszuli – warto tego dnia wybrać takie, które będą pasować do jakiegoś tematu przewodniego tej okazji. Po ślubie staną się fajną pamiątką. 

Najważniejszy dodatek

Niewątpliwie najważniejszy dodatek do ślubnych kreacji, zarówno panny młodej, jak i pana młodego, to oczywiście obrączki ślubne. Ich wybór zabiera narzeczonym najwięcej czasu. Nic w tym jednak dziwnego – to biżuteria, którą od tego dnia będą nosić na swoich dłoniach do końca życia. Decyzja ta powinna zostać dobrze przemyślana. Jaki wybór obrączek mamy na rynku biżuteryjnym? Przede wszystkim można wybrać próbę metalu. Dostępne są próby złota, palladu, platyny i srebra. Różnią się nie tylko wyglądem, ale też odpornością na zadrapania i inne zniszczenia. Najbardziej trwałe są te o próbie złota 585 – najczęściej wybierane przez przyszłą parę młodą. Można też zdecydować się na kolor: żółty, czerwony, różowy lub biały. Styl wykonania też może być różny. Mogą być obrączki minimalistyczne. Są one wykonane w najprostszej formie, bez żadnych zdobień, bez różnić pomiędzy damską, a męską. Można też zdecydować się na zdobienia w postaci niewielkich diamencików lub cyrkoni. Do wyboru są też obrączki niestandardowe, na przykład dwukolorowe. 

Na zakończenie – profile obrączek, czyli wygląd i wygoda

Przy wizycie u jubilera wybrać należy też profil obrączki, czyli inaczej mówiąc rodzaj jej wykończenia. Może być ono płaskie, półokrągłe lub wklęsłe. Aby wybrać idealne, przede wszystkim trzeba daną obrączkę przymierzyć. Od tego jaki profil wybiorą narzeczeni zależy nie tylko wygląd, ale też wygoda użytkowania biżuterii na co dzień. 

5/5 - (6)