Die Pest. Erläuterungen und Materialien Albert Camus

ISBN: 9783804416062

Published: 1996

112 pages


Description

Die Pest. Erläuterungen und Materialien  by  Albert Camus

Die Pest. Erläuterungen und Materialien by Albert Camus
1996 | | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 112 pages | ISBN: 9783804416062 | 4.60 Mb

Ciała wrzucano pośpiesznie do dołów. Jeszcze nie doleciały do dna, gdy łopaty wapna spadały na twarze i ziemia pokrywała je anonimowo w owych jamach, które drążono coraz głębiej. Jednakże nieco później wypadło szukać czego innego i posunąć się jeszcze dalej. Zarządzenie prefektury wywłaszczyło posiadaczy koncesji na wieczność, ekshumowane szczątki poszły do krematoryjnego pieca. Wkrótce zmarłych na dżumę trzeba było odwozić do krematorium.

Ale teraz musiano użyć starego pieca do spopielania zwłok, który znajdował się we wschodniej stronie miasta, za bramami. Posterunek straży przesunięto dalej, a pewien urzędnik merostwa ułatwił znacznie zadanie władz, radząc użyć tramwajów, które dawniej obsługiwały skalną drogę nadmorską i stały teraz bezużyteczne. W tym celu przystosowano wnętrza wozów motorowych i przyczep, usuwając siedzenia- linia zawracała przy piecu, który w ten sposób stał się stacją krańcową.Pod koniec lata, podobnie jak podczas deszczów jesiennych, co noc skalną drogą wspinały się dziwne orszaki tramwajów bez pasażerów, kołysząc się nad morzem.

Mieszkańcy dowiedzieli się w końcu, co to jest. I mimo patroli broniących wejścia na drogę ludzie dość często przedostawali się na skały sterczące nad falami i gdy przejeżdżały tramwaje, rzucali kwiaty do środka. Słychać było wówczas, jak tramwaje poskrzypują w letniej nocy, dźwigając ładunek kwiatów i trupówEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Die Pest. Erläuterungen und Materialien":


panitorebka.pl

©2008-2015 | DMCA | Contact us